Pár slov na úvod

Čo sa stane, ak sa spoja dvaja mladí a ambiciózni ľudia s chuťou pracovať na niečom zmysluplnom? Ak navyše spolu celý život vyrastali pod jednou strechou, výsledkom musí byť jedine rodinný podnik postavený na pevných základoch. Takto vznikla aj naša firma Lekuh, v ktorej sa dvaja bratia od roku 2016 venujú rekuperácií. Príbeh firmy sa však začal písať už dávno pred tým, v roku 2006.
Firma od roku 2006 fungovala pod starým názvom a venovala sa komplexným stavebníckym prácam. Ako skúsených študovaných stavbárov nás odjakživa zaujímali inovácie, sledovali sme aktuálne trendy a ako správnym chlapom z dediny, vždy nám bola blízka téma enviromentalistiky a ochrany životného prostredia. Veľmi zaujímavou témou sa pre nás stala rekuperácia vzduchu. Tento systém pomáha zvyšovať celkovú kvalitu života v domácnosti vďaka zdravému vetraniu s minimálnym únikom tepla. To znamená, že sa šetrením energie šetrí aj obsah peňaženky, aj naša modrozelená planéta. Vízia bola teda jasná – tomuto sa chceme venovať. V roku 2016 firma zmenila názov na súčasný a venuje sa komplexným službám ohľadom rekuperácie vzduchu, rekonštrukciám a projektovania stavieb.

LEKUH s.r.o.

Priority sme si stanovili už dávno. Neuspokojíme sa s hocičím, nás zaujíma len najvyššia kvalita. Tak sme sa po podrobnom prieskume trhu dostali k švajčiarskemu výrobcovi rekuperačných systémov, ktorých produkty považujeme nielen my za špičku vo svojom obore. Kvalitný produkt však nestačí, dôležité sú všetky služby spojené s tým, aby fungoval správne. Tu bola priorita tiež jasná – spokojných zákazníkov a dobré referencie zabezpečí len poctivo vykonaná práca. Preto ponúkame kompletný servis – od návrhu, rozpisu materiálu až po samotnú montáž a servis s  5 ročnou zárukou. Vykonávame aj prednášky, vedomosti odovzdávame ďalej a neustále odchytávame aktuálne novinky.

 1. Kompletný systém
 2. Prvotriedne vetracie jednotky
 3. Entalpický výmenník pre optimalizáciu vlhkosti vzduchu
 4. Vysoko hygienické rozvody vzduchu
 5. Dokonalý vzhľad ventilov a designových mriežok
 6. Poradenstvo, technická podpora
 7. Zehnder – vždy na vrchole techniky

Sme tu pre Vás k dispozícii kdekoľvek a kedykoľvek, a poteší nás  ak sa ozvete s akýmikoľvek otázkami ohľadom rekuperácie vzduchu. Naše skúsenosti Vám radi odovzdáme ďalej

Naša spoločnosť sa okrem systému rekuperácie venuje aj jadrovému vŕtaniu..

Jadrové vŕtanie je unikátna metóda ako možno bez vibrácií navŕtať presný otvor do priečok z tehál, betónu príp. železobetónu.Vŕtanie dier sa robí pomocou špeciálnej vodou chladenej jadrovej vŕtačky.Vrtáky sú osadené diamantovými segmentmi.

Hlavné výhody

 • Bezplatný návrh systému vetrania a cenová ponuka
 • Vždy na vrchole techniky
 • Prvotriedne vetracie jednotky
 • Kompletný systém
 • Účinnosť rekuperácie 95%
 • Vystavenie certifikátu

Spoznajte náš tím odborníkov

Ing. Marek Hukel
Ing. Marek HukelObchodný riaditeľ, Projektant
Práca projektanta nie je len o navrhovaní a kreslení projektov. Často musím s klientom komunikovať o veľmi zložitých situáciách, nájsť správne slová a vysvetliť, prečo to tak je navrhované. Pre mňa to nie len práca ale aj záľuba a preto všetko robím do úplných detailov.
Marián Hukel
Marián HukelVýrobný riaditeľ
Byť výrobný riaditeľ zo mňa robí veľkého cestovateľa. Montujem zariadenia zákazníkom po celom Slovensku, komunikujem s nimi. Zákazníci sú častokrát tie najvďačnejšie osoby, ktorý si vážia moju službu a odbornosť. Je to náročná práca ako každá iná, ale predsa zaujímavá.