Klimatický modul Zehnder ComfoClime 24 a 36

Komfortná interiérová teplota pri nízkej spotrebe energie

Aj moderné obytné budovy so vzduchotesnou stavebnou obálkou a veľkými oknami vyžadujú riešenia, ktoré zabraňujú prehrievaniu.

To je možné s jednotkou na temperovanie vzduchu Zehnder ComfoClime. Špeciálne vyvinutá na prevádzku s komfortnou vetracou jednotkou ComfoAir Q. Zehnder ComfoClime optimalizuje energeticky úsporným spôsobom teplotu privádzaného vzduchu a zaisťuje tak príjemnú klímu v miestnosti po celý rok.

V parných letných dňoch sa to deje dodatočným chladením a odvlhčovaním vzduchu v interiéri, v zime je možné privádzaný vzduch ohriať na konštantnú príjemnú teplotu.

Použitie

Vyššie požiadavky na energetickú účinnosť
Zariadenie na temperovanie vzduchu bolo vyvinuté špeciálne pre obytné priestory, v ktorých je potrebné – aj napriek vysokým nárokom na energetickú účinnosť – dosiahnuť príjemnú vnútornú klímu.
Na rozdiel od bežných chladiacich a vykurovacích systémov, ktoré sú spravidla založené na cirkulácii vzduchu, využíva klimatický modul ComfoClime 24 a 36 na dohrievanie a dochladzovanie 100% čerstvý vzduch. To udržuje nízky obsah CO2 a vnútorné prostredie je tak zdravé a príjemné.

Robustné systémové komponenty
Premyslená kombinácia vetracej jednotky Zehnder ComfoAir Q a modulu na báze tepelného čerpadla vzduch/vzduch s invertorovou technológiou Zehnder ComfoClime spĺňa nielen najvyššie štandardy kvality a energetickej účinnosti, ale zaisťuje vysokú úroveň zdravého bývania a pohodlia v celom dome či byte.
Komfortná vetracia jednotka odovzdáva z odvádzaného vzduchu až 95 % tepla alebo chladu (pasívna rekuperácia energie) privádzanému čerstvému vzduchu. Zehnder ComfoClime potom vzduch dochladzuje a odvlhčuje (leto) alebo ho naopak dohrieva.

Princíp fungovania

Dohrev a dochladzovanie so 100% čerstvým vzduchom
Klimatický modul ComfoClime funguje na báze tepelného čerpadla vzduch-vzduch a pracuje modulačne. Zariadenie temperuje teplotu čerstvého vzduchu cez vetraciu jednotku privádzaného vzduchu v závislosti od ročného obdobia.

Menej energie
Zender ComfoClime s nejmodernější invertorovou technologií využívá pouze tolik energie, kolik je skutečně nutné k dosažení požadované teploty. To se provádí automaticky a plynule nastavováním rychlosti kompresoru. Použité chladivo R32 přenáší tepelnou energii efektivně a ekologicky.

V lete

Privádzaný vzduch je v klimatickej jednotke ComfoClime dodatočne chladený a odvlhčovaný. To udržuje zdravú vnútornú klímu a komfortný pocit aj v tropických letných dňoch.

V zime

V zime je súčasný vykurovací systém, obvykle tepelné čerpadlo, temperovaním optimálne podporovaný. Zvyšuje sa účinnosť a súčasne je v interiéri energeticky úsporným spôsobom dosiahnutá ideálna rovnováha medzi komfortom bývania a zdravím.

Inštalácia

Klimatický modul ComfoClime je k dispozícii ako doplnok k vetracej jednotke ComfoAir Q. Ľahko sa inštaluje na jednotku stojacu na podlahe a nezaberá žiadne ďalšie miesto. Navyše je Zehnder ComfoClime k dispozícii v rôznych konfiguráciách a prispôsobí sa tak akejkoľvek stavebnej situácii.

Plug & Play
Modul Zehnder ComfoClime sa dodáva pripravený na okamžité zapojenie a použitie formou Plug & Play.

Automatické nastavenie najlepšieho výkonu

Technológia ClimateSwitch
Rozhranie ComfoNET umožňuje ovládaču komunikovať s vetracou jednotkou. Týmto spôsobom sa optimálne kombinuje „pasívna“ výroba energie komfortnej vetracej jednotky Zehnder ComfoAir Q s „aktívnym“ prispením jednotky pre temperovanie vzduchu. Táto technológia Zehnder ClimateSwitch umožňuje príjemnú, automaticky riadenú vnútornú klímu po celý rok.

Predizolované vetracie potrubie ThermalShield
Predizolovaný rozvod vzduchu s tepelnou izoláciou ThermalShield znižuje dodatočné tepelné straty. Vďaka tomu je možné dosiahnuť ešte lepšie výsledky pri temperovaní vzduchu.

Dodatočná inštalácia možná

Za určitých podmienok je možné Zehnder ComfoClime dodatočne namontovať aj na súčasný systém vetrania.

Na dosiahnutie optimálneho výkonu a požadovaného chladiaceho efektu musí súčasný systém spĺňať rad požiadaviek. Na efektívnu prevádzku sú potrebné najmä dostatočné objemové prietoky výmeny vzduchu.

Overenie vopred:
Na zistenie, že jednotka Zehnder ComfoClime sa dokonale hodí k vášmu systému a dokáže dosiahnuť požadovaný komfortný efekt, odporúčame prejsť s nami detailmi vášho riešenia. Sme vám k dispozícii na telefónnom čísle 0908 866 489 alebo e-mail info@lekuh.sk

Technické špecifikácie Zehnder ComfoClime 24

Zehnder ComfoClime 24 bol vyvinutý ako ideálne riešenie pre byty a domy, kde je dosiahnutá vysoká energetická účinnosť. Jednotka vďaka svojej flexibilite z hľadiska výkonového rozsahu a možnosti dovybavenia dovoľuje jednoduchú a optimalizovanú montáž nielen v novostavbách, ale aj v miestach existujúcich inštalácií systému vetrania Zehnder. Zehnder ComfoClime je jednotka na temperáciu vzduchu navrhnutá tak, aby v lete pomáhala znížiť riziko prehrievania v domácnostiach av zime vnútorné priestory dohrievala. Táto inovatívna jednotka upravuje vzduch pokročilým spôsobom vďaka najmodernejšej invertorovej technológii na báze tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Zehnder ComfoClime 24 umožňuje reguláciu teploty a odvlhčovania privádzaného vzduchu medzi 200 m³/ha 450 m³/h pri vonkajšom tlaku 200 Pa, čo zvyšuje kvalitu vnútorného prostredia. Cieľom Zehnder ComfoClime 24 je tiež skombinovať „pasívnu“ rekuperáciu energie jednotky Zehnder ComfoAir Q s „aktívnym“ prispením reverzibilného tepelného čerpadla vzduch-vzduch, vybaveného najúčinnejším a najekologickejším chladiacim médiom, ktoré je dnes k dispozícii (R32).

Výhody:

 • Rýchle a ľahké uvedenie do prevádzky vďaka konštantnému prúdeniu vzduchu a aplikácii Zehnder ComfoClime Control, ktorá vás prevedie jednotlivými krokmi;
 • Najmodernejšia celoročná regulácia teploty v interiéri vďaka technológii ClimateSwitch®; Zníženie hladiny škodlivín v domácnosti vďaka našej koncepcii filtrov pre prívod čistého čerstvého vzduchu do obyt
 • Jednoduché a pohodlné ovládanie: integrované pripojenie WLAN umožňuje priame ovládanie prostredníctvom aplikácie Zehnder ComfoClime Control
 • Flexibilita a bezpečnosť pri plánovaní a inštalácii, pretože jednotka ponúka pravú aj ľavú orientáciu
 • Tichá prevádzka, aj keď je jednotka v plnej prevádzke
 • Vysoký stupeň rekuperácie tepla s veľmi nízkou spotrebou energie

Na stiahnutie:

Technické špecifikácie Zehnder ComfoClime 36

Zehnder ComfoClime 36 bol vyvinutý ako ideálne riešenie pre byty a domy, kde je dosiahnutá vysoká energetická účinnosť. Jednotka vďaka svojej flexibilite z hľadiska výkonového rozsahu a možnosti dovybavenia dovoľuje jednoduchú a optimalizovanú montáž nielen v novostavbách, ale aj v miestach existujúcich inštalácií systému vetrania Zehnder. Zehnder ComfoClime je jednotka na temperáciu vzduchu navrhnutá tak, aby v lete pomáhala znížiť riziko prehrievania v domácnostiach av zime vnútorné priestory dohrievala. Táto inovatívna jednotka upravuje vzduch pokročilým spôsobom vďaka najmodernejšej invertorovej technológii na báze tepelného čerpadla vzduch-vzduch. Zehnder ComfoClime 36 umožňuje reguláciu teploty a odvlhčovania privádzaného vzduchu medzi 315 m³/ha 600 m³/h pri vonkajšom tlaku 200 Pa, čo zvyšuje kvalitu vnútorného prostredia. Cieľom Zehnder ComfoClime 36 je tiež skombinovať „pasívnu“ rekuperáciu energie jednotky Zehnder ComfoAir Q s „aktívnym“ prispením reverzibilného tepelného čerpadla vzduch-vzduch, vybaveného najúčinnejším a najekologickejším chladiacim médiom, ktoré je dnes k dispozícii (R32).

Výhody:

 • Rýchle a jednoduché uvedenie do prevádzky vďaka konštantnému prietoku vzduchu pomocou aplikácie Zehnder ComfoControl, ktorá používateľa vykoná jednotlivými krokmi.
 • Pokročilé riadenie kvality vnútornej klímy po celý rok, s technológiou Climate Switch®.
 • Znížený výskyt znečisťujúcich látok v domácnosti: vďaka našej vylepšenej koncepcii filtrov pre prívod čistého čerstvého vzduchu do obydlia.
 • Prevádzka s nízkou hlučnosťou zaisťuje, že obyvatelia nie sú rušení, aj keď je jednotka v režime plnej prevádzky.
 • Vysoká úroveň rekuperácie tepla v kombinácii s veľmi nízkou spotrebou energie: vďaka na mieru vyrobenému výmenníku tepla a najnovšej technológii ventilátorov.
 • Jednoduchá a pohodlná obsluha: vstavané wifi pripojenie umožňuje priame ovládanie pomocou aplikácie Zehnder ComfoControl.
 • Flexibilita a bezpečnosť pre plánovanie a inštaláciu, pretože jednotka ponúka pravú aj ľavú orientáciu, nastaviteľnú pomocou aplikácie Zehnder ComfoControl.

Na stiahnutie: