Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex 250 a 350

Vynikající výkon s minimálními prostorovými nároky

Táto najmodernejšia jednotka komfortného vetrania, špeciálne vyvinutá pre byty a menšie domy, poskytuje optimálnu úroveň komfortu v každej miestnosti. S najtichšou technológiou ventilátorov na trhu pracuje tento inovatívny systém s minimálnou hlučnosťou, aj keď je nastavený na najvyšší výkon.

Nová podstropná vetracia jednotka

 • Úspora miesta: Kompaktný dizajn pre ľahkú integráciu do akéhokoľvek priestoru
 • Bezkonkurenčná flexibilita pre inštaláciu a jednoduché použitie
 • Výnimočný výkon s nižšou spotrebou energie
 • Vysoko účinný systém vetrania s rekuperáciou tepla certifikovaný Passive House Institute
 • Vstavané čidlo vlhkosti
 • Konektivita – integrované wifi pripojenie
 • Sprievodca uvedením do prevádzky pre rýchly a jednoduchý proces nastavenia

Menej priestoru, väčšia flexibilita

Máte obmedzený priestor? Stropná vetracia jednotka ComfoAir Flex je navrhnutá špeciálne pre menšie domy a byty. Ušetrite miesto aj čas aj vďaka flexibilnému potrubiu, ktoré sa prispôsobí akejkoľvek požiadavke projektu.

Maximálny výkon s nízkou spotrebou energie

ComfoAir Flex je k dispozícii v dvoch verziách s vetracou kapacitou až 250 m³/ha 350 m³/h pri vonkajšom tlaku 200 Pa. Obe verzie spĺňajú súčasné aj budúce požiadavky na energetickú náročnosť budov a disponujú energetickou triedou A+.

Prepojené a praktické

Jednotka je štandardne vybavená pripojením cez wifi. Inštalácia a ovládanie sú jednoduché vďaka užívateľsky prívetivej aplikácii Zehnder ComfoControl, ktorá je zadarmo k dispozícii pre Android a iOS. Okrem toho ju možno integrovať do šikovných domácností prostredníctvom KNX rozhrania aj vetrať podľa potreby pomocou čidiel CO2.

Technické špecifikácie Zehnder ComfoAir Flex 250

Zehnder ComfoAir Flex je vetracia jednotka, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre byty a menšie domy, kde je obytný priestor cenným zdrojom a treba ho rozumne plánovať. Kompaktnú konštrukciu je možné bez problémov zavesiť do podhľadov bez toho, aby to bolo na úkor skvelého výkonu. Zehnder ComfoAir Flex je vybavený najtichšou technológiou ventilátora na trhu a znižuje hladinu akustického tlaku na minimum aj pri plnej prevádzke. Výmenník tepla vyrobený na mieru a špirálová skriňa zaisťujú vysokú úroveň rekuperácie tepla pri zachovaní nízkej a efektívnej spotreby energie.

Výhody:

 • Využite všetky ročné obdobia – technológia Climate Switch zabraňuje prehrievaniu v lete a využíva rekuperáciu tepla v zime a zaisťuje tak najlepšiu automaticky nastavenú vnútornú klímu po celý rok.
 • Každý váš nádych – Naša vylepšená koncepcia filtra zabraňuje prenikaniu aj tých najmenších častíc do vášho domova. Budete tak dýchať iba čerstvý a čistý vzduch.
 • Majte všetko pod kontrolou – Vstavaná WIFI vám umožní ovládať všetky funkcie jednotky prostredníctvom aplikácie Zehnder ComfoControl.
  Rýchlo a ľahko – Vďaka nášmu sprievodcovi uvedením do prevádzky s návodom krok za krokom nebolo uvedenie do prevádzky ešte nikdy také jednoduché.

Na stiahnutie:

Technické špecifikácie Zehnder ComfoAir Flex 350

Zehnder ComfoAir Flex je vetracia jednotka, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre byty a menšie domy, kde je obytný priestor cenným zdrojom a treba ho rozumne plánovať. Kompaktná konštrukcia sa bez problémov zmestí do podhľadov bez toho, aby tým bol obetovaný vynikajúci výkon. Zehnder ComfoAir Flex je vybavený najtichšou technológiou ventilátora na trhu a znižuje hladinu hluku na minimum aj pri plnej prevádzke. Na mieru vyrobený výmenník tepla a telo ventilátorov zaisťujú vysokú úroveň rekuperácie tepla pri zachovaní nízkej a efektívnej spotreby energie.

Viac možností inštalácie

Vďaka štyrom nastaviteľným pripojovacím hrdlám, nastaviteľným montážnym držiakom a možnosti ľavej a pravej orientácie je Zehnder ComfoAir Flex univerzálne všestranné zariadenie pre flexibilnú stropnú inštaláciu.

Naše priestorové riešenie pre stiesnené priestory

Zariadenie Zehnder ComfoAir Flex je špeciálne navrhnuté tak, aby šetrilo drahocenný obytný priestor. S rozmermi 1068 x 868 x 299 mm (d x š x v) sa táto kompaktná jednotka skvele hodí do každého bytu.

Energeticky účinný zdroj energie

Inteligentná technológia ventilátora optimalizuje prúdenie vzduchu a významne znižuje hladinu akustického tlaku vetracej jednotky Zehnder ComfoAir Flex. Technológia ovládania prietoku vzduchu Flow Control vyrovnáva prúdy vzduchu pre maximálnu energetickú účinnosť.

Výhody:

 • Využite čo najlepšie všetky ročné obdobia – technológia Climate Switch zabraňuje prehrievaniu v lete a využíva rekuperáciu tepla v zime pre najlepšiu automaticky nastavenú vnútornú klímu po celý rok.
 • Každý váš nádych – naša zdokonalená koncepcia filtrov zabraňuje prenikaniu aj tých najmenších častíc do vášho domova. Budete dýchať iba čerstvý nedotknutý vzduch.
 • Majte všetko pod kontrolou – vstavané wifi pripojenie vám umožňuje ovládať všetky funkcie jednotky prostredníctvom aplikácie Zehnder ComfoControl.
  Rýchlo a ľahko – vďaka nášmu sprievodcovi uvedením do prevádzky s návodom krok za krokom nebolo uvedenie do prevádzky nikdy také jednoduché.

Na stiahnutie: